Duyurular

 

⇒Sınava girmeye hak kazanan aday öğrencilerin listesi için tıklayınız...

 

ÖNEMLİ: Programlarımızda Kontenjanın 3 katı kadar Aday sınava alınacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların karşısında

"MÜLAKAT / YAZILI SINAV"  yazan adaylar sınava girmeye hak kazanmışlardır.

 

SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ LİSTESİ
SIRA NO ADI SOYADI BAŞVURDUĞU PROGRAM BAŞVURDUĞU STATÜ
1 Selma Akbey Moda Tasarımı Yüksek Lisans 
2 Negin DERAKHSHAN HOUREH Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans 
3 Amir Hossein Asgari Oskouei Bileşik Sanatlar Yüksek Lisans 
4 Shaimaa HUSSEIN El Sanatları Yüksek Lisans 
5 Dhzemil KARIKOV Türk Müziği Doktora

 

 

 

 

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Nüfus cüzdanı ve Pasaport (bunun dışında herhangi bir kimlik belgesi kesinlikle kabul edilmez)

2- Enstitü tarafından onaylanmış “Ön Kayıt Aday Başvuru Bilgi Formu”. 

3- Portfolyo (Özel Şartlarında belirtilen Programlar için)

 

LİSANSÜSTÜ GİRİŞ SINAVI TARİH VE YER BİLGİLERİ

Anabilim/Anasanat Dalı Program Sınav Türü (Yazılı/ Sözlü/ Mülakat) Tarih Saat Sınav Yeri
Bileşik Sanatlar Yüksek Lisans Sözlü 21.08.2017 09:00 G.Ü.Gazi Eğitim Fak.Resim İş ABD (Merkez Kampüs)
Sanatta Yeterlilik Sözlü 22.08.2017 09:30 G.Ü.Gazi Eğitim Fak.Resim İş ABD (Merkez Kampüs)
El Sanatları Yüksek Lisans Sözlü 18.08.2017 10:30 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Sanatta Yeterlilik Sözlü 18.08.2017 09:30 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Geleneksel Türk Sanatları Yüksek Lisans Yazılı ve  Mülakat 22.08.2017 09:30 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Sözlü 18.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Heykel Yüksek Lisans Sözlü 22.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Yazılı ve Mülakat 21.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi A Blok (Gölbaşı Kampüsü)
Doktora Yazılı  ve Mülakat 22.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi A Blok (Gölbaşı Kampüsü)
Medya Tasarımı Yüksek Lisans Yazılı ve Mülakat 21.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi (Gölbaşı Kampüsü)
Sanatta Yeterlilik Yazılı ve Mülakat 22.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi (Gölbaşı Kampüsü)
Moda Tasarımı Yüksek Lisans Yazılı ve Mülakat 22.08.2017 13:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Doktora Yazılı ve Mülakat 22.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Resim Yüksek Lisans Sözlü 21.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi (Gölbaşı Kampüsü)
Sanatta Yeterlilik Sözlü 21.08.2017 14:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi (Gölbaşı Kampüsü)
Tekstil Tasarımı Yüksek Lisans Yazılı ve Mülakat  22.08.2017 10:00 G.Ü.Güzel Sanatlar Enstitüsü (Emek Kampüsü)
Türk Müziği Yüksek Lisans Yazılı ve Sözlü  21.08.2017 08:30 G.Ü.Türk Müziği Devlet Konservatuvarı  (Merkez Kampüs)
Doktora Yazılı ve Sözlü  22.08.2017 08:30 G.Ü.Türk Müziği Devlet Konservatuvarı  (Merkez Kampüs)

 

 

 

 

Anabilim/Anasanat Dalı Tezli  Yüksek Lisans Doktora/Sanatta Yeterlik
T.C. Yab.Uyr. T.C. Yab.Uyr.
Bileşik Sanatlar Anasanat Dalı 10 1 5 2
El Sanatları Anasanat Dalı 10 1 5 1
Geleneksel Türk Sanatları Anasanat Dalı 6 2 - -
Grafik Tasarımı Anasanat Dalı 5 - - -
Heykel Anasanat Dalı 5 1 - -
Kültür Varlıklarını Koruma Anabilim Dalı 7 1 7 1
Medya Tasarımı Anasanat Dalı 5 - 2 -
Moda Tasarımı Anabilim Dalı 15 1 5 1
Resim Anasanat Dalı 10 - 5 -
Tekstil Tasarımı Anasanat Dalı 9 1 - -
Türk Müziği Anabilim Dalı 15 2 7 1